IT-SELF GABINET PORADNICTWA I PSYCHOTERAPII Małgorzata Osipczuk www.it-self.pl www.terapia-par-wroclaw.com

Dzisiaj: sobota 15 czerwca 2024 - godzina: 15:42
| Home | Artykuły | Treningi | Szkolenia | Książki | Filozofia pracy | Kwalifikacje | Dyplomy |
| Terapia internetowa | Cennik | Kontakt |


KSIĄŻKI

UZALEŻNIENIE OD KOMPUTERA I INTERNETU U DZIECI I MŁODZIEŻY


uzależnienie od komputera i internetu u dzieci i młodzieży Małgorzata Osipczuk, Paulina Chocholska

Książka dla mądrych rodziców. O tym: czy kilka godzin dziennie przed komputerem to już uzależnienie czy tylko hobby, czy zablokować strony pornograficzne i pełne przemocy, dlaczego dziecko ucieka w internet i kiedy należy zareagować?
     ...więcej

"PSYCHOTERAPIA PO LUDZKU"


wydawca: Stowarzyszenie "Intro", Wrocław, 2011
redakcja merytoryczna: Małgorzata Osipczuk
autorzy: Anna Chanik, Marta Dudzińska, Joanna Krawczyk, Małgorzata Osipczuk, Katarzyna Paikert, Iwona Pawlikowska, Agnieszka Sitarz, Julia Soszyńska, Małgorzata Tyszkowska, Karolina Zarychta
ISBN: 978-83-63406-00-4
liczba stron: 132
     ebook do darmowej dystrybucji - plik .pdf

Jest to pozycja wyjątkowa na polskim rynku wydawniczym, napisana wysiłkiem 10 autorów. Zawiera m.in. podstawową wiedzę o psychoterapii i jej metodach, relacje klientów psychoterapii, wywiady z 8 znanymi, doświadczonymi polskimi psychoterapeutami, superwizorami, pracującymi w 8 różnych podejściach - nurtach terapii.

"Książka ta powstała z myślą o Tych, którzy cierpią i szukają Drogi do Zmiany. Adresujemy ją do osób, które rozważają pomysł podjęcia psychoterapii lub mają za sobą nieudaną jej próbę. W sposób szczególny poświęcamy tę książkę tym, którzy kiedykolwiek czuli się źle potraktowani lub zranieni przez psychoterapeutów, jak również tym, którzy zastanawiają się, jak tego uniknąć". Jest to jedyny na polskim rynku wydawniczym poradnik, który w tak dużym stopniu akcentuje kwestie bezpieczeństwa klienta w psychoterapii. W e-booku przedstawiono zasady etyczne oraz sposoby dbania o swoje bezpieczeństwo jako klienta psychoterapii. Całość wieńczą cytaty z literatury.

"Psychoterapia wzbudza różne emocje, niekiedy skrajne: od zachwytu po potępienie, od cynicznej niewiary po nadzieję w magiczną moc. Zdajemy sobie sprawę, że za większością emocji stoi po prostu brak wiedzy i społeczne fałszywe wyobrażenia. Psychoterapeuci rzadko opowiadają o terapii, a filmowcy nader często tworzą jej obraz mający niewiele wspólnego z rzeczywistością. Krok w psychoterapię nie jest krokiem łatwym i jeśli się na niego zdecydujesz, to naturalny sposób wejdziesz do gabinetu terapeuty pod jedną ręką z Lękiem, a pod drugą - z Odwagą. Czytelniku, nie chcemy Ci odebrać żadnego z tych uczuć. Chcemy jedynie oświetlić Ci drogę, gdy będziesz wybierał właściwe drzwi." (fragment Wprowadzenia)

"E-POMOC. PSYCHOLOGICZNA POMOC W INTERNECIE - TEORIA I PRAKTYKA"


autorzy: Małgorzata Osipczuk, Paulina Chocholska
wydawca: Stowarzyszenie "Intro", Wrocław, 2010
redakcja merytoryczna: Małgorzata Osipczuk
liczba stron: 128
     ebook do darmowej dystrybucji - plik .pdf

Stanowi unikalny, bo pierwszy na polskim rynku, e-book dotyczący tej tematyki. Jego adresatami są osoby, które rozważają skorzystanie z pomocy psychologicznej przez Internet, oraz ci wszyscy, którzy taką pomoc świadczą. Autorki - Paulina Chocholska i Małgorzata Osipczuk - stawiają tezę o równoprawności pomocy online względem innych rodzajów pomocy psychologicznej. W publikacji najpierw przedstawiają historię pomocy online oraz wyniki badań naukowych dotyczących e-pomocy. Następnie wymieniają zalety i wady tego typu pomocy oraz doradzają, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w kontakcie ze specjalistą online. Dodatkowo w książce znajduje się rozdział poświęcony działalności Stowarzyszenia INTRO oraz relacje wolontariuszek, które poprzez uczestnictwo w projekcie E-POMOC miały okazję doświadczyć realiów pracy w Punkcie Pomocy Online. Jednym z głównych celów opisywanej publikacji jest zwrócenie uwagi na potrzebę profesjonalizacji pomocy psychologicznej online poprzez prowadzenie odpowiednich szkoleń i superwizowanie pracy praktyków.


uzależnienie od komputera i internetu u dzieci i młodzieży

Copyright © IT-SELF Małgorzata Osipczuk it-self.pl terapia-par-wroclaw.com

Ustaw stronę jako startową
Dodaj stronę do ulubionych